Bireysel Beslenme

Artık kilo almak da kilo vermek de çok kolay!  Size özel hazırlayacağım programlarla ideal kilonuza gelmek hayal değil!

Süreç nasıl ilerliyor?

  • Ayrıntılı şekilde  beslenme değerlendirme formunuzu uyguluyor ve değerlendiriyorum.Son 3 ay içinde yapılmış olan kan bulgularınız ile birlikte beslenmenizi şekillendiriyorum.Görüşme sırasında bir günlük besin tüketim kaydınızı (tüm gün saatiyle birlikte yediklerinizi ve içtiklerinizi) alacağım. Dilerseniz önceden yazıp getirebilirsiniz.
  • Fitmate ve vücut analizi cihazı ile yapacağım ayrıntılı ölçüm sonucunuzda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, BKI değeriniz, bel kalça oranınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametleri anlatıp yorumlayacağım.
  • Tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz hedef kilonuzu belirleyeceğiz. Ve hedef kiloya ulaşmak için hemen yola çıkacak ‘Kişiye özel diyet’ programınızı birlikte planlayacağız.
  • Her hafta veya  15 günde 1 belirli bir gün belirleyerek düzenli görüşmelerimize de başlıyor olacağız. Haftalık kilo takibimiz her program çeşidinde mevcut.Kilo takibinin doğru yapılabilmesi için; randevularımızın aynı gün ve aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı tokluk düzeyinde olması önemlidir. Haftalık vücut analizi ölçümlerinizi yaptıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesini yapıp; doktorunuzun rutin kontrollerinin sonucuna, bir önceki haftaki kilo alma-verme sonucuna, istek ve önerilerinize, varsa o hafta gerçekleşecek sosyal etkinlikleriniz veya seyahat, iş toplantılarına uygun özellikte yeni  diyet programınızı birlikte planlayacağız.