Doğum Sonrası Beslenme

Doğumdan sonra kulaktan dolma bilgiler ile aklınız karışıyor,nasıl bir beslenme şekli uygulayacağınızı bilemiyorsanız bir uzmandan yardım almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Bebeğinize en temel besin olan anne sütünü vermeye başladığınız bu dönemde unutmamalısınız ki; beslenme şekliniz anne sütünün kalitesini etkiler. Emzirirken fazla kilolarınızdan kurtulmak istemez misiniz? Bu süreç kilolarınızdan kurtulmanız için şahane bir zaman dilimi. Emziremeyen annelerimiz kendilerini üzmesinler onlar içinde buradayız.

Süreç nasıl ilerliyor?

  • Ayrıntılı şekilde  beslenme değerlendirme formunuzu uyguluyor ve değerlendiriyorum.Son 3 ay içinde yapılmış olan kan bulgularınız ile birlikte beslenmenizi şekillendiriyorum.Görüşme sırasında bir günlük besin tüketim kaydınızı (tüm gün saatiyle birlikte yediklerinizi ve içtiklerinizi) alacağım. Dilerseniz önceden yazıp getirebilirsiniz.
  • Vücut analizi cihazı ile yapacağım ayrıntılı ölçüm sonucunuzda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, BKI değeriniz, bel kalça oranınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametleri anlatıp yorumlayacağım.
  • Tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz hedef kilonuzu belirleyeceğiz. Ve hedef kiloya ulaşmak için hemen yola çıkacak ‘Kişiye özel diyet’ programınızı birlikte planlayacağız. Uygulayamayacağınız bir beslenme programı hiçbir işe yaramaz; işte bu yüzden birlikte planlayacağız.
  • Her hafta veya 15 günde 1 belirli bir gün belirleyerek düzenli görüşmelerimize de başlıyor olacağız. Haftalık kilo takibimiz her program çeşidinde mevcut.Kilo takibinin doğru yapılabilmesi için; randevularımızın aynı gün ve aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı tokluk düzeyinde olması önemlidir. Haftalık vücut analizi ölçümlerinizi yaptıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesini yapıp; doktorunuzun rutin kontrollerinin sonucuna,  istek ve önerilerinize, varsa o hafta gerçekleşecek sosyal etkinlikleriniz veya seyahat, iş toplantılarına uygun özellikte yeni  diyet programınızı birlikte planlayacağız..